Ianis Hagi a fost titular din nou pentru Glasgow Rangers în partida din campionatul Scoției disputată în deplasarea de la Kilmarnock.

Steven Gerrard, antrenorul formației Glasgow Rangers, a avut o reacție vehementă la adresa propriilor jucători după înfrangerea suferită pe terenul lui Kilmarnock.

Gerrard i-a criticat dur pe jucătorii lui Rangers, fără să ofere însa vreun nume.

În prima repriză, Ianis a creat o șansă bună de gol, după ce i-a pasat ideal din prima lui Aribo, dar șutul acestuia s-a dus pe lângă poartă.

Câteva minute mai târziu, Ianis și-a încercat norocul din afara careului, dar a șutat slab, mult pe lângă poartă.

În partea secundă, jocul lui Ianis a fost destul de șters, având un singur șut slab pe poartă.

Steven Gerrard l-a scos de pe teren in minutul 83, în fluieraturile fanilor lui Kilmarnock, când scorul era 1-1. Fără Ianis, Rangers a mai primit un gol și a pierdut meciul.

Acesta este a fost al treilea meci la rând ca titular pentru Ianis Hagi in tricoul lui Glasgow Rangers.

Amintim că Ianis este imprumutat în Scoția până în vară, iar Rangers are o opțiune de cumpărare de 5 milioane de euro.

Surse: Ziare.com